Fosil

Araştırmacılar Afrika’da bir mağarada bir insan fosili bulmuşlar ve yaşını araştırmak için çalışmalara başlamışlar. Çalışmalar sonunda bir türlü net bir rakam elde edememişler, bunun üzerine ülkelerin haber alma teşkilatlarına haber vermişler. Amerikan CIA, İngiliz MI6, İsrailli MOSSAD, Türkiye’den de MİT mağarada yerini almış.

İlk olarak İsrailliler girmiş mağaraya ve 3 gün sonra çıkmışlar. Tabi dışarıda gazeteciler, televizyoncular resmen kamp kurmuş. Neyse adam çıkınca flaşlar patlamış mikrofonlar uzatılmış. İsrailli ajan demiş ki “Bu fosilin yaşı 1.500.000 ile 2.000.000 arasında, daha yakın bir rakam bulamadık. Hemen gazeteciler not almış, röportajlar yapılmış.

Sıra geçmiş ingilizlere.

İngilizler girmiş ve 3 gün sonra çıkmış. İngiliz ajan demiş ki “Bu fosilin yaşı 1.500.000 ile 1.600.000 arasında, daha net bir rakam bulamadık. Hemen gazeteciler not almış, röportajlar yapılmış vs.

Sonra Amerikalılar girmiş kendinden emin bir şekilde.

Çıkan ajan bu fosilin yaşı 1.500.000 ile 1.550.000 arasında diye açıklama yapmış ve yerini MİT’e bırakmış.

MİT girmiş içeri, 1 gün geçmiş, 2 gün geçmiş, 1 ay, 2 ay derken tam 6 ay kimse dışarı çıkmamış… Dışarıda gazeteciler merakla bekliyorlar. Derken bir adam çıkmış titreyerek… Hemen flaşlar patlamış, mikrofonlar uzatılmış, büyük bir yaygara kopuyor dışarıda….

Emmi demiş ki bana bir sigara verin. Hemen emmiye sigara vermişler. Çekmiş bir fırt demiş ki:

“Bu fosilin yaşı 1.548.365” Bunu demesi ile birlikte, dışarıda gümbürtü kopmuş, flaşlar, mikrofonlar, soru soran gazeteciler, adamı omuzlara almışlar falan. Bir gazeteci bağırarak sormuş: “Nasıl buldunuz yaşını?”

Emmi durmuş… Sigarasından bir fırt daha almış ve demiş ki:

“Çok zor oldu ama, konuşturduk p…vengi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.