Fitil

Bir köyde ateşli bir hasta vardır, kasabaya doktora getirir hastayı köylüler. Koca devletin koca doktoruna. Doktor hastaya fitil verir ve köye döndükleri gibi hastaya fitili anüsten vermelerini söyler köylülere.

Köylüler tabi “Tamam doktor bey” deyip köye giderler. Köydeki herkese sorarlar, en bilgelere bile, ama kimse anüs ne demektir bilemez. Bu nedenle bir türlü ilacı da veremezler hastaya. Hastanın durumu da gitgide kötüleşmektedir.

Bunun üzerine köylü, doktora, koca devletin koca doktoruna telefon etmeye karar verir ama kimse buna yanaşmaz. Ne cüret değil mi doktoru arayacak bir köylü.

Neyse durumun vahameti üzerine muhtar aramayı kabul eder. Bütün köylü toplanır santrale, muhtar arar, “Biz ne yapacağımızı bilemedik doktor bey” falan der. Karşıdan doktor bir şeyler söyler. Muhtar döner arkasına: “Makattan verin dedi doktor” der. Yine tüm köye sorarlar, komşu köylere birilerini yollayıp sordururlar falan ama makat ne bilen yoktur yine.

Hasta ise gitti gidecek, ateşler içinde kıvranıyor bayağı. İhtiyar meclisi toplanır. Son çare, doktorun bir kez daha aranmasına karar verilir. Yine kimse aramak istemez doktoru. Nihayetinde yine biri kandırılır, telefonun başına geçer, ama bir yandan söylenmektedir: “Çok kızacak doktor,çok!” diye.

Sonunda telefonu açar, durumu anlatır, doktor bir şeyler söyler yine. Telefondaki köylü, yüzü allak bullak, arkasını döner:

“Ben çok kızacak demiştim size; g*tüne sokun dedi.”

One Comment:

  1. İŞTE HALK ARASI İLE YUKARININ DİLİ. BİR BİRİMİZİ ANLAYAMAZ HALE GELMİŞİZ BEYLER. yUKARDAKİLER NİYE TABANIN DİLİNİ KULLANMIYORSUNUZ. aMA VİGİNA, SİKE PAENİS, GÖTE ANÜS, TAŞŞAĞA HAYA NE BUNLAR YA. BİZİ ÖĞRETEN ÖYLE ÖĞRETMİYOR Kİ BİLELİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.