Borç

Adamın biri tam duşa girmek üzeredir ve karısı da duşunu almış olarak kabinden çıkmaktadır ki, kapının zili çalar. Kapıya kimin bakacağı konusunda ufak bir tartışma sonrasında kadın pes eder.

Üzerine bir havlu alarak merdivenleri aşağı iner ve kapıyı açar. Gelen eşinin arkadaşıdır. Kadın daha selam veremeden adam “havlunuzu üzerinizden yere düşürürseniz size anında 300 Euro veririm” der.

Kadın bir müddet tereddüt eder, ancak havlunun düğümünü açarak havlunun düşmesini sağlar. Adam ona bakar ve 300 Euro verir ve söze devam eder:

“Antrede doğabilecek ufak bir tensel yakınlık için size 500 Euro daha verebilirim, hem de derhal” der.

Önce şaşkın, fakat daha sonra adrenalinin verdiği heyecan ve alacağı para ile yapabileceklerinin anlık hayaliyle kısa bir duraksamadan sonra kabul eder.

Yaşamış olduğu olayın ve kısacık bir süre içerisinde edinmiş olduğu ufak servetin heyecanıyla merdivenleri yukarı çıkarak banyoya geri döner.

Hala duşta olan eşi ona kimin geldiğini sorar. “Arkadaşın” diye cevap verir kadın.

“Çok iyi, ona borç verdiğim 800 Euro’yu getireceğini söylemişti, onu getirdi o zaman.”

3 Comments:

  1. Bazen kazandığında KAYBEDERSİN, bazen de kazanırsın.!

  2. suç havluda…..

  3. Yaşanmış olaylarla,uydurulmuş fıkraları ayırt etmek kültür işidir.Bilge bir düşünür ile,prf.Dr.cerrahın insan vücudunu inceleme hasta teşhisi,hangi organı olursa olsun eş değerde inceler.Biz öğretmenler,hece çalışması yaparken,sınıfta yazı tahtasına şu heceleri yazmayız:Am,Sik,Göt,meme,bunun dışındaki heceleri yazar öğretiriz,bu heceleri tahtaya yazmadığımız zamanda,hece okumayı öğrenen öğrencilerden bizi uyarırlar,öğretmenim Am hecesini,göt hecesini yazmadın derler.Yaşantımızda,çevre kültüründe,örf ve aadetlerimizde,insan vücudunun bazı veya çok organlar,bir tıp taki Dr.gibi konuşup söyleyip yazamayız.Bu yüzdendir ki,fıkralarda daha edepli,örf ve ağadete uygun anlatılır,konuşulur. Saygılarımla İlker Güvenç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.