Sürpriz Doğum Günü

Bir iş adamı birkaç gün önce sekreterini kovmuştu, yeni bir sekreter aramaktaydı. Bir arkadaşı, sekreterini neden kovduğunu sorunca anlatmaya başladı:

– İki hafta önce 48. yaş günümdü ve o sabah kendimi çok keyifsiz hissediyordum. Kahvaltı sırasında karımın doğum günümü kutlamasını ve hediyemi vermesini bekliyordum. Ancak o bana bir günaydın bile demedi. Karım unutmuşsa da çocuklarım hatırlar diye içimden geçirdim fakat onlar da tek bir söz etmediler.

Ofisime girdiğimde sekreterim, “Günaydın Patron, doğum gününüz kutlu olsun” dedi. En azından birinin hatırlıyor olması beni memnun etmişti. Öğlen yemeği zamanı geldiğinde sekreterim kapıya vurdu ve “Dışarıda hava çok güzel ve bugün sizin doğum gününüz, haydi yemeğe çıkalım, sadece siz ve ben” diyerek beni davet etti.

“Bütün gün duyduğum en güzel şey buydu. Haydi gidelim” dedim. Yemeğe çıktık. Normalde gittiğimiz bir yere gitmedik, şehir dışında güzel bir restorana gittik. İki martini içtik ve yemekten çok zevk aldık. İş yerine dönerken sekreterim, “Hava çok güzel, ofise dönmemiz gerekmiyor değil mi? diye sordu.

“Hayır, sanırım gerekmiyor” diye yanıtladım. “Benim evime gidelim ve size bir martini daha ikram edeyim” dedi. Evine gittik.

Başka bir martininin daha tadını çıkardık ve sekreterim dedi ki “Patron, izninizle yatak odasına geçip üzerime daha rahat bir şeyler giyeyim.” Ona memnuniyetle izin verdim.

Yatak odasına gitti ve beş dakika sonra yatak odasından çıktığında elinde kocaman bir pasta taşıyordu, arkasından karım ve çocuklarım geliyordu.

Hepsi “İyi ki doğdun” şarkısını söylüyorlardı ve ben orada çırılçıplak oturuyordum.

3 Comments:

  1. Bir fıkrayı bu kadar ciddiye alıp küfür yazmak nedir yaaa. Komiksiniz.

  2. Fikra yada gerçek Arkadaş şu erkekleri suçlayan kadınlara bakin kadın martini arkasına martiniyle adamla dolaşıp gününü gün edecek bu da yetmezmiş gibi evine davet edecek sonra odaya üzerine rahat bişy giymek için musade isticek sonra soyunan, erkek belden ,aşağı ,aşağılık erkek öylemi ehh insaf be kardeşim bence patron kadın olsaydi yorumlar nasil olurdu merak ediyorum

  3. İNSAN EN BÜYÜK DÜŞMANI KENDİ NEFSİDİR O DA NEFSİNİN CEZASINI ÇEKMİŞ BİR İNSAN BU KADAR MI UÇKURUNA DÜŞKÜN OLUR ŞEYTANIN OYUNCAĞI OLMUŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.