Aldatıyorsam Sebebi Var

Kadının biri bir gün işten eve erken dönmüş. Bir bakmış ki kocası yatak odasında genç bir kızla beraber. Öfkeden deliye dönmüş tabi.

“Şerefsiz pislik herif. Bunu bana nasıl yaparsın?” diye öfkeyle karışık ağlayarak bağrınmış.

“Her zaman sana sadık bir eş oldum, çocuklarının anası oldum. Karşılığı bu muydu? Seni terk ediyorum ve hemen boşanacağım senden.”

Adam panik halinde:

“Bir dakika hayatım açıklayabilirim, durum sandığın gibi değil.”

“Hadi anlat. Ama bunlar bana söyleyeceğin son sözler olacak” demiş karısı.

Adam başlamış anlatmaya:

“Eve gelirken bu kıza rastladım. Çok utangaç ve savunmasız duruyordu. Acıdım ve arabaya aldım. Çok zayıf olduğunu fark ettim. Kıyafetleri de eski ve kirliydi. 2 gündür bir şey yemediğini söyledi. Ben de eve getirip sana dün yaptığım yemekten ısıttım. Hani senin kilo almamak için yemediğin yemekten. Zavallı kız dakikada sildi süpürdü yemeği.

Temizlenmeye de ihtiyacı vardı. Duş alabileceğini söyledim ve o duştayken kıyafetlerini çöpe attım, hepsi kirli ve yırtık pırtıktı. Tabi yeni kıyafetlere ihtiyacı vardı.

Dar diye birkaç senedir giymediğin kot pantolonunu, yıldönümümüzde sana hediye ettiğim ama zevksiz olduğumu söyleyip giymediğin iç çamaşır takımını, kardeşimin sana hediye ettiği ama onu gıcık etmek için giymediğin bluzu verdim. Ayrıca geçen sene o pahalı mağazadan alıp işyerinde de birisi aynısını giyiyor diye giymediğin çizmeleri verdim…”

Kadın, kollarını bağlamış ve kocasına “eee?” bakışı atmış.

Adam bir nefes almış. ve anlatmaya devam etmiş:

“Kız, duyarlılığım ve yardımlarımdan ötürü çok minnettar kaldı. Uğurlamak için kapıya doğru gidiyorduk, sonra birden dönüp ‘Karınızın kullanmadığı başka bir şey var mı?’ dedi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.